Gabriela Přikrylová

Můj příběh

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh...

Jmenuji se Gabriela a v létě 2019 se mi narodil syn, mé druhé dítě. Byla to doba, kdy dcera, tehdy dvou a půl letá, začala pořádně mluvit.

Tím mi denně nastavovala nevědomky zrcadlo. Byl to nekompromisní a často velice nepříjemný odraz mého chování k ní.

Začala jsem si uvědomovat, jak často používám naučené vzorce z dětství, se kterými nesouhlasím. Společně s tím mi po těhotenství zůstala váha stát na čísle, které jsem tam rozhodně mít nechtěla. Byla jsem nešťastná z pohledu do zrcadla jak toho fyzického, tak toho pomyslného, které mi nastavovala dcera.

Měla jsem dvě možnosti. Nechat to tak a stěžovat si na život, nebo s tím začít něco dělat. Odmítla jsem se smířit s představou nervózní, vyčerpané mámy dvou dětí, s nadváhou a hromadou snů, které si nikdy nesplní.

Dala jsem si za cíl dostat se na váhu, se kterou jsem sice nikdy nebyla stoprocentně spokojená, ale na kterou jsem byla zvyklá. Zároveň jsem se chtěla dozvědět více o tom, jak ovlivnit nevědomé chování a k dětem přistupovat tak, jak bych si přála, aby kdysi přistupovali moji rodiče ke mně.

Překonávání sama sebe

Tato rozhodnutí mě zavedla na úžasnou cestu sebepoznání. Nebudu lhát, nebylo to jednoduché, ale když jsem viděla, že dokážu překonávat sama sebe a své nesmyslné limity, každý krok stál za to.

Podařilo se mi přehodnotit své priority a dát sebe na první místo. Pochopila jsem, že abych udělala ve svém životě trvalou a udržitelnou změnu, je potřeba řešit problémy komplexně.

Zároveň právě toto byl přístup, který mi ukázal, že smyslem není řešit problémy jednotlivě, ale že vše souvisí se vším. Až tehdy začalo do sebe vše zapadat a fungovat.

Díky tomu jsem nejen získala postavu, kterou jsem nevěřila, že někdy mohu mít, ale naučila jsem se, jak o sebe vědomě pečovat, abych z volné chvilky vytěžila maximum, a tím se stala klidnější a spokojenější mámou pro své děti.

Přepsala jsem vzorce chování, které mi byly značně nepříjemné a začala se k dětem chovat s větší láskou a respektem.

Stále se učím a posouvám dál

Ruku v ruce s vlastním seberozvojem šel i neustále se prohlubující zájem o výchovu, vývojovou psychologii a vědomý přístup k dětem. Toto téma se stalo mojí zálibou a je to něco, čemu se denně věnuji a to až do takové míry, že jsem se stala lektorkou efektivního rodičovství s akreditací MPSV.

Ráda inspiruji ostatní a ukazuji, že to jde i jinak.

Stále nacházím dveře, které je třeba otevřít a postavit se čelem tomu, co je za nimi. Nicméně tam, kde stojím teď, stojím hrdě, šťastná a spokojená. A vím, že vy tam můžete stát také.

Jestli se v mém příběhu poznáváte a máte odhodlání to změnit, ráda vám ukážu krok za krokem cestu, kterou jsem šla já. Věřím, že na konci budete také stát před zrcadlem a usmívat se na svůj odraz v něm. Pozorovat své děti a usmívat se na vlastní odraz, který v nich vidíte.